ONLINE pred derby: Fanúšikovia Sparty išli cez Prahu, už dorazili do Edenu

Očakávané derby skončilo bez víťaza. Futbalisti Slavie doma remizovali so Spartou 1: 1. V 81. minúte otvoril skóre Václav Kadlec, V poslednej minúte prepadol cez Karavajevovu nohu vo vápne striedajúci Mingazov a arbiter Franěk mylne nariadil penaltu, z nej zrovnal Milan Škoda. Červenobieli zostali o bod za vedúcu Plzeň. Tretia Sparta zostáva po 22. kole za svojím dnešným súperom o deväť bodov.

Domáci: 90. Milan Škoda

Hostia: 81. V.Kadlec

Zostavy

Domáci: Pavlenko – Frydrych, Lüftner, Deli, Flo – Ngadeu – Tecl (65. Mesanovic), Hušbauer (83. Van Buren ), Barák, utratil (78. Mingazov) – Milan Škoda (C).

Hostia: Koubek – Karavajev, Mario Holek, Mareček, Hybš – V. Kadlec (89. Juliš), Vácha, Vrecko, Kona (90 + 1. Albiach) – Lafata (C) (75.Pulkrab), Josef Šural.

19084 divákov

Slavii chýbal kartové potrestaný Sýkora a namiesto neho dostal prvýkrát od zimného príchode z Jablonca šancu v základnej zostave Tecl.Sparta nasadila uzdraveného kapitána Lafata či Konatého, mala ale problémy so zložením obrany. K dispozícii nebol potrestaný Michal Kadlec ani indisponovaný Mazuch a na pozícii stopéra tak netradične nastúpil Mareček.

V prvej polovici však Letenští v stavkovy bonus Bet365 defenzíve príliš práce nemali. Hoci domáci išli do 287. ligového derby s lepšou formou a v úlohe favorita, úvod patril skôr Sparte, ktorá prekvapivo lepšie kombinovala.

K veľkým šanciam to ale neviedlo. Výnimkou bola 30. minúta, kedy sa po centri z priameho kopu zjavil sám pred domácou bránkou Mareček, ale v gólovej pozícii zle trafil loptu.Slavia zo seba striasla viditeľnú nervozitu až v druhej časti prvého polčasu, Koubka však do pauzy nijako výraznejšie neohrozila.

Aj po prestávke sa hral opatrný futbal. Domáce mierne pridali a v 57. minúte sa pretiahol zo strany do vápna Barák, jeho spätnú prihrávku ale odvrátil hosťujúci Vácha na roh.

Slávistický kouč sa pokúsil oživiť ofenzívu tým, že stiahol z hry Tecla a nasadil druhého útočníka Mesanovic. Domáci ale ďalej nepripomínali tím s najlepšou ligovú ofenzívou a deväť minút pred koncom je stihol trest. Hostia dobre zakombinoval, Kona poslal Unibet balón do malého pokutového územia, kam si nabehol Kadlec a zblízka zavesil.Strelil svoj prvý gól od septembra.

Slavia napriek nepřesvědčivému výkone nakoniec vydrela aspon bod. V poslednej minúte prepadol cez Karavajevovu nohu vo vápne striedajúci Mingazov a arbiter Franěk nariadil penaltu – opakované zábery ukázali, že ju arbiter nariadil nesprávne. Škoda napriek tomu, že Koubek vystihol smer strely, zrovnal a pripísal si trinásty gól v ligovej sezóne.