Tri najvyšší predstavitelia v kenskej atletiky zavesený nad Nike peňazí obvinenia

Tri vysokí atletiku úradníci v Keni boli dočasne pozastavené IAAF, obvinený z rozvracania antidopingová procesov a potenciálne odklonenie sponzorských prostriedkov z Nike.

Jedna z tých troch, David Okey, je rada člen pre angažovanú svet riadiacemu orgánu a ďalšie, Isaiah Kiplagat, je prezident atletického Keni.Tretia, Joseph Kinyua, je bývalý pokladník národného zväzu a bol Keňan vedúci tímu na majstrovstvách sveta v Pekingu v August.Russian antidopingovej agentúry nebude rozpustená, trvá na tom, športov minister Viac

Kiplagat je tiež obvinený z prijatia, a to buď osobne, alebo menom atletického Keni, čo je “zjavné dar” z dvoch motorových vozidiel z Kataru asociácie atletických federácií v rokoch 2014 až 2015. Počas tejto doby Doha sa uchádza hostiť 2019 majstrovstvá sveta.

traja muži boli pozastavené po dobu 180 dní, zatiaľ čo vyšetrovanie prebieha IAAF je nezávislá etická komisia, dnes zatiaľ oznámiť tým podozrenie po iFortuna stavkovanie zmene pravidiel.Keďže Dick Pound vydal v novembri svoju škodlivú správu o systematickom dopingu v Rusku, pozornosť sa tiež zamerala na dlhotrvajúce problémy v Keni.

Krajina prišla na medailu v Pekingu, ale bola obťažovaná obvineniami z dopingu a korupcie .Desiatky športovcov zaútočili na sídlo Nairobi atletiky Keni minulý týždeň na protest.

IAAF etika vyhlásení komisie uviedol, že boli podniknuté kroky jeho predsedom, Michael Beloff QC, a zdôraznil, že všetci traja muži sa považuje za nevinného.

Unibet – Získaj bonus práve teraz

“predseda uvalila tieto príkazy k dočasné pozastavenie mať starostlivo zvážiť sťažnosti, dôkazy a informácie uvedené na etickej komisie,” povedal.

“[Ty] opisuje prima facie prípady, teda prípady odôvodňujúce vyšetrovanie proti pánovi Kiplagat, pána Okey a pána Kinyua vo vzťahu k (1) potenciálny podvracanie riadiaceho procesu antidopingových v Keni a (2) potenciálne nesprávne odklonu od atletiky Keni z prostriedkov získaných od Nike.

“prvý pohľad prípad bolo tiež zistené, že existujú v súvislosti s pánom Kiplagat vo vzťahu k prevzatiu osobne alebo atletickú Kene, o zjavné dar dvoch motorových vozidiel z Kataru asociácie atletických federácií v obdobie 2014-2015 . ”

V minulom týždni sedem kenských atlétov boli zakázané pre dopovanie trestných činov, čím sa celková suma v priebehu posledných troch rokov do 40.The obvineniami trojicu predstaviteľov teraz pod vyšetrovaním etickou komisiou sa týkajú prostriedkov získaných prostredníctvom sponzorskú zmluvu s Nike.

vyšetrovanie bude vykonané, ktoré budú následne viesť k rozhodnutiu o tom, či disciplinárne poplatky by mali nasledovať.Komisia etika menoval Sharad Rao, bývalý riaditeľ verejnej stíhanie, ako jeho vyšetrovateľ.

Okey, ktorý nebol prítomný minulý týždeň na zasadnutí IAAF Rady v Monaku, už skôr poprel akékoľvek previnenie a povedal: všetky fondy bol plne pripadá na atletickú Keni a auditované. Atletika Keni a Katar asociácie atletických federácií nereagoval na žiadosť o komentár.

Etická komisia IAAF bude vykonávať osobné rokovania v decembri počuť jednotlivé prípady vzťahujúce sa k obvineniu z zakrývanie a korupcie okolité Russian Atletika.Prezident IAAF, Sebastian Coe, je pravdepodobné, že čelia otázky týkajúce sa Ruska a Keni, keď sa objaví pred kultúry, médií a športu užšieho výboru v stredu.

zdroj: sk-bonus.com/bet365

Rate this post